Sport zmniejsza stres

Nastolatki mają wiele na głowie. Pomiędzy zajęciami, pracą domową, zajęciami i innymi zajęciami pozaszkolnymi wiele nastolatków może myśleć, że dodanie innej aktywności do tego, co według nich jest już dużym obciążeniem, może być stresujące.

Jednak wielu z nich może nie zdawać sobie sprawy, że uprawianie sportu może być niesamowitym sposobem na zmniejszenie stresu.

Sport Pobudzaj produkcję endorfin przez organizm

Aktywności fizyczne, takie jak sport, stymulują wytwarzanie przez organizm substancji chemicznych, które są odpowiedzialne za pozytywne zmiany w nastroju jednostki. Te hormony są nazywane endorfinami, a na podwyższonych poziomach wywołują reakcję “dobrego samopoczucia”. To uczucie pomaga zmniejszyć stres.

Zaangażowanie sportowe zwiększa samoocenę

Poprawiona samoocena może radykalnie zmniejszyć ogólny poziom stresu. Bycie częścią zespołu to niesamowity sposób na zbudowanie poczucia własnej wartości; kiedy jesteś bardziej pewny siebie, czujesz się lepiej.

Sport może zwiększyć Twoją pewność siebie podczas osiągania celów, które sam sobie wyznaczyłeś. Sporty promują osoby, które czują się pozytywne. Poprzez konkurencję odkrywają własny potencjał, aby działać lepiej i utrzymywać zdrowie na wyższym poziomie.

Ludzie aktywni w sporcie mają zazwyczaj zdrowsze ciała. Dla nastolatków, którzy nie są zadowoleni ze swojego obrazu siebie, posiadanie ciała, które jest sprawne, jest wspaniałe dla pewności siebie.