Co jeść uprawiając sport?

To, co jesz przed, w trakcie i po meczu, może wpływać na sposób, w jaki grasz. Nierozsądna decyzja, jak przejadanie się przed grą lub spożywanie jedzenia o zbyt dużej zawartości błonnika może prowadzić do skurczów lub, co gorsza, zejścia z boiska, aby znaleźć najbliższą łazienkę. Dlatego warto wiedzieć, jakie jedzenie jest najbardziej zalecane.

Przekąski przed grą

Przekąski dnia wolnego dla Twojego zespołu powinny być łatwe i przenośne. Przekąski przed grą powinny być łatwo trawionymi węglowodanami. Zostały stworzone, aby dać ci paliwo, gdy twój czołg jest pusty. Powinny też być na tyle lekkie, aby je jeść przynajmniej 30 minut przed grą bez uczucia ciężkości w żołądku.

Orzechy, takie jak migdały, orzechy nerkowca i orzeszki ziemne, zapewniają białko i zdrowe tłuszcze. A kiedy mieszasz je ze źródłem prostych węglowodanów, takim jak suszone owoce, granola lub precle, otrzymasz pyszny smakołyk. Aby stworzyć własną mieszankę bakalii, połącz migdały, orzechy nerkowca, pestki dyni i orzechy włoskie o wysokiej zawartości tłuszczu i białka i wymieszaj je z suszoną żurawiną i rodzynkami lub ulubionymi suszonymi owocami. Inne składniki, które możesz chcieć wrzucić do mieszanki, aby nadać im pyszne, słono-słodkie połączenie to ciemna czekolada, kakao, chipsy z masłem orzechowym i kawałki czekolady.