Efektywne ćwiczenia ciała

Ćwiczenie wydaje się dość łatwe. Idź na siłownię, wypróbuj kilka maszyn do ćwiczeń, dodaj trochę cardio i to wszystko. Ale taka postawa może źle się skończyć, a jeśli w jakiś sposób wydostaniesz się z tego bez szwanku, możliwe, że wytrenujesz części swojego ciała, całkowicie zaniedbując inne.

Jeśli potrafisz rozpoznać siedem typowych błędów treningowych – i nauczyć się ich unikać – uda Ci się osiągnąć praktycznie każdy cel.

Jeśli nie masz pewności, co robisz na siłowni, dobrym pomysłem jest skopiowanie tego, co robi jeden z najdynamiczniejszych klientów. Pewnego dnia będziesz wyglądać jak on – a przynajmniej nie będziesz wyglądać głupio podczas ćwiczeń.

Znajdź program treningowy, który działa dla Ciebie lub stwórz spersonalizowany plan przy pomocy trenera. Nie martw się o znalezienie najlepszego programu. Najlepszy to taki, który jest zrównoważony, zabawny, bezpieczny i efektywny w osiąganiu twoich celów. Upewnij się, że Twój plan treningowy ma następujący format:

Zacznij od skutecznej rozgrzewki.

Wykonaj ćwiczenia siłowe (takie jak podnoszenie ciężarów) lub ruchy eksplozywne (np. Plyometryczne). Zwykle wymagają dużo energii, więc rób to, kiedy jesteś świeży.

Kontynuuj ćwiczenia złożone, takie, które wykorzystują więcej niż jedną serię powtórzeń. Dotyczy to przysiadów, martwych ciągów, rzędów, wyciskania na ławce i podciągania. Jeśli chcesz, korzystaj z maszyny, ale pracuj nad jej techniką z mniejszymi ciężarkami – pracuje więcej mięśni i wykorzystasz więcej energii na wykonanie ćwiczenia.

Dodaj ćwiczenia izometryczne, takie jak loki bicepsa, przedłużenia tricepsa, podciągnięcia kręgosłupa i ruchy bioder. Każde ćwiczenie skupia się na przesuwaniu połączenia w jednym kierunku.

Zakończ ćwiczeniami skupionymi na trzonie ciała, które trenerzy często nazywają “wykańczaniem”. Zdecyduj się na obwód o wysokim obciążeniu lub wiele ćwiczeń, który ma podnieść twoje tętno i, jak sugeruje nazwa, dokończą cię. Zwykłe wykańczanie to seria podciągania ciała, pompek i przysiadów.